Často kladené otázkyZaujímavosti

Vybavenie

Dentálny mikroskop ZEISS OPMI

Viac informácií

Digitálne RTG

Viac informácií

Dentálny mikroskop ZEISS OPMI pico je našou pravou rukou pri ošetrovaní.

Vďaka nemu sa pre ľudské oko neviditeľné stáva viditeľným. Zubné štruktúry, s ktorými pracujeme dosahujú rozmery okolo 0,5 mm a menej a preto je takmer nemožné bez dostatočného zväčšenia ich rozoznať. Pri ošetrení koreňových kanálikov je mikroskop priam nevyhnutnosťou, ak chceme ošetrovať pod kontrolou zraku. Úspešnosť takéhoto ošetrenia pod operačným mikroskopom je mnohonásobne vyššia ako po bežnom ošetrení.

Ošetrenie fotosanom (ozonóm) je založené na technológii LAD (light activated dezinfection) tj. svetlom aktivovaná dezinfekcia. Jedná sa o kombináciu fotosenzitizéra a červeného svetla. Fotosan produkuje intenzívne červené svetlo o vlnovej dĺžke 630 nm. Fotosenzitizér absorbuje svetlo a prijme energiu. Energia rozbije okolitý vzdušný kyslík na 2 atómy za vzniku reaktívneho O-, ktorý rýchlo a efektívne ničí mikroorganizmy ale aj vírusy, huby a protozoa. To pre nás znamená maximálnu dezinfekciu koreňového systému a zvyšujúcu sa úspešnosť a dlhodobosť endodontického ošetrenia.

Digitálny intraorálny RTG/RVG pristroj PLANMECA Dixi 3 a digitálny panoramatický OPG prístoj PLANMECA ProOne, pomocou ktorých sme schopní v predstihu odhaliť voľným okom neviditeľné kazové lézie, retinovane zuby mudrosti, periapikálne fokálne infekcie a tak predchádzať ďalšej progresii patologického procesu. Nespornou výhodou je aj zníženie radiačnej záťaže organizmu na 1/10 oproti klasickým RTG prístrojom. 

Kofferdam

Viac informácií

Lupy Eye Mag Pro ZEISS

Viac informácií

SAF endodontický systém

Viac informácií

Je pružná blana, ktorú používame k izolácii zubov, ktoré ošetrujme. Pri endodontickom ošetrení má najväčší význam, lebo zabraňuje kontaminácii koreňového kanálika baktériami z ústnej dutiny. Okrem toho vytvára suché prostredie potrebné na zhotovenie kvalitnej fotokompozitnej (bielej) výplne. Pacientovi postkytuje pohodlie, môže si normálne prehĺtať.

Detaily sú pre nás dôležité, preto v prípade, kde nemožeme použiť mikorskop, používame v našej ambulancii dentálne lupy so zväčšsním 3,5x . Preventívne prehliadky s lupami zaručujú vyššiu kvalitu a znižujú riziko prehliadnutia aj malých kazov.

SAF (self adjusting file) predstavuje nový koncept endodontického ošetrenie, kedže ide o dutý, kompresibilný a extrémne flexibilný nástroj, ktorý sa v koreňovom systéme sám prispôsobi stenám kánalika. Vertikálnym pohybom následne opracováva steny kanálika ako brúsny papier. Systém použiva aj unikátnu peristalticku irigačnú pumpu, ktora počas práce v kanáliku neustále dodáva čerstvý dezinfekčný roztok. Takéto spojenie mechanicko-chemického opracovania koreňového systému ponúka v sučasnosti najvyššiu možnú úroveň kvality endodontického ošetrenia.

Databázovým systém

Viac informácií

Každá z našich ambulancií je vybavená počítačom s nainštalovaným stomatologickým databázovým systémom, čo nám pomáha lepšie, prehľadnejšie a rýchlejšie vyhľadať záznamy každého pacienta a tak efektívnejšie využiť čas určený na ošetrenie.

CEREC je moderná technológia pre zubné ambulnacie, ktorá slúži na zhotovoanie zubných výplní (onlay, overlay) alebo koruniek a mostíkov. Pri zubnom Cerecu nie sú potrebné odtlačky, kedže systém má vlastný scaner, ktorý dokáže odscanované zuby preniesť do virtuálnehej 3D podoby. Na základe získaných informácii sa navrhne vhodný tvar korunky a následne sa zubná náhrada vyfrézuje zo špeciálneho kermaického bloku. Po farebnej úprave a glazúrovaní je korunka pripravená na nasadenie.