Často kladené otázkyZaujímavosti

Blog

Biele zuby po celý rok

Žiarivý úsmev bol a vždy bude veľmi atraktívny. Dodnes niektorí skúšajú babské recepty, no pozor, sklovinu je možné nevedomosťou aj poškodiť. Bielenie zubov je v dnešnej dobe jednoduchý stomatologický výkon, ktorý je vykonávaný pod dohľadom zubného lekára alebo dentálnej hygieničky takmer v každej  zubnej ambulancii. Bielením zubov zosvetľujeme ich farbu a vraciame späť krásny a žiarivý úsmev.

Tajomstvo bielych zubov

Ako isto viete, vonkajšiu vrstvu zubu tvorí sklovina. Farba prirodzeného zubu je vytvorená pomocou translucencie, opacity, odrazu, rozptylu svetla a lesklosti tejto vrstvy, v kombinácii s farbou dentínu, ktorý sa nachádza pod ňou. 

Sfarbenie zubov, pomôže bielenie?

Úsmev je vraj prvá vec, ktorú si na človeku všimneme a niekedy povie viac ako tisíc slov. Častokrát sa stretávame s otázkou, čo robiť pre krásny úsmev a biele zuby. 

Ako si poradiť s prerezávaním prvých zúbkov

Prerezávanie prvých zúbkov môže byť nepríjemným obdobím ako pre vaše bábätko, tak aj pre vás. Ako pomôcť vášmu drobcovi lepšie zvládnuť toto obdobie a čomu sa radšej vyhnúť? Tu je pár užitočných tipov.

 

Prerezávanie zúbkov: Všetko, čo potrebujete vedieť

U niektorých detí prebieha prerezávanie mliečných zúbkov bez výraznejších problémov, iné naopak riadne potrápi. Ako rozpoznať, že sa vášmu bábätku „tlačia“ zúbky, čo očakávať a ako si nezamieňať prerezávanie zúbkov s iným ochorením? 

Výzdoba veľkonočných vajíčok pomocou zubnej kefky

Možností ako si vyzdobiť vajíčka na Veľkú noc je nespočetné množstvo. My sme pre Vás, ako inak, vyskúšali postup so zubnou kefkou. 

 

Ošetrenie u zubára môže byť príjemnejšie

Aj vám vadia u zubára rôzne nástroje v ústach, voda stekajúca http://cialisfrance24.com do hrdla,obavy z prehltnutia amalgámu, či dávenie sa? Viete, že týmto nepríjemnostiam sa dá predísť? Áno, riešením je kofferdam! V tomto blogu by som rada vysvetlila, prečo je ošetrenie s kofferdamom nielen príjemnejšie, bezpečnejšie, ale aj kvalitnejšie.

 

Ako si vybrať dobrého zubára v Bratislave?

Na Slovensku podľa posledných údajov ordinuje okolo 3400 zubárov. Počet obyvateľov na jedného zubného lekára je veľmi rozdielny medzi oblasťami Slovenska. Najviac zubných ambulancií je v Bratislave. Je teda z čoho vyberať. Otázka znie, ako si vybrať toho správneho zubára?

Stránky