Často kladené otázkyZaujímavosti

Estetická stomatológia

Ľudia prirodzene očakávajú, že ich zuby nebudú len zdravé, ale aj krásne.

Sebavedomý a žiarivý úsmev sa stáva veľmi dôležitým tak v osobnom, ako aj v profesionálnom živote. S použitím kvalitných estetických materiálov vieme navrátiť stratenú harmóniu úsmevu. V našej zubnej praxi bežne riešime sfarbenia mŕtvych a živých zubov, poúrazové stavy, ale aj príznaky starnutia.

 

Bielenie

Nášmu sebavedomiu dodá nielen zdravý, ale aj biely žiarivý úsmev. Možností ako ho dostiahnuť je viac. V našej zubnej ambulancii ponúkame viacero metód bielenia, a to domáce, ambulantné alebo kombinované bielenie (domáco-ambulantné). Najúspešnejšia je pravdepodobne kombinácia domáceho a ordinačného bielenia. Pred bielením je potrebné absolvovať dentálnu hygienu, kde vhodný typ bielenia môžete skonzultovať priamo s ošetrujúcim zubárom. 

Estetické fazety

Pre korekciu tvaru, postavenia  alebo farby zubov sa používajú keramické fazety, ktoré sa adaptujú na prednú stranu predných zubov. Vhodné sú najmä pri uzatváraní medzier v medzerovitom chrupe, alebo na korekciu veľkosti geneticky malých zubov (tzv. pri mikroodoncii). 

 

Nebojte sa usmievať.