Často kladené otázkyZaujímavosti

Často kladené otázky

Potrebujem mať kartu od môjho predošlého zubára?

Dokumentácia od predošlého zubného lekára nie je potrebná. Ucelený obraz o Vašom zubnom zdraví, ako aj RTG snímky vyhotovíme priamo pri vstupnom vyšetrení.

 

V akom veku je vhodné prísť s dieťaťom prvýkrát do ambulancie?

Vhodný vek na prvú návštevu je okolo jedného roka. Dieťa spozná priestory ambulancie a zoznámi sa s ošetrujúcim lekárom. Je dôležité, aby dieťa prišlo skôr, ako ho začne niečo bolieť. Inak sa strachu zo zubárov zbavuje ťažko. 

 

Je možné vymeniť staré amalgámové plomby za biele?

Samozrejme môžeme vymeniť "čierne" výplne za estetické biele, takmer nerozpoznateľné od vlastného zuba. Niekedy je odstránenie amalgámovej výplne priam nevyhnutné, najmä v prípade, keď je prasknutá alebo opotrebovaná. 

 

Je ošetrenie bezbolestné?

Navodením príjemnej atmosféry znižujeme obavy z návštevy. Pri ošetrovaní používame účinnú anestéziu a individuálny prístup k pacientovi.  

 

Je bielenie zubov bezpečné?

Bielenie zubov pod vedením odborníka je bezpečné. cialis prix Všetky procedúry bielenia sú nami odskúšané.

 

Prečo treba chodiť na dentálnu hygienu aspoň dvakrát do roka?

Zubný povlak sa na zuboch vytvára neustále. Aj napriek pravidelnému čisteniu sú miesta, kde povlak neodstránime dokonale a tak časom povlak hrubne až zmineralizuje a vytvorí sa zubný kameň. Ten už kefkou neodstránime. Preto je dôležité raz za pol roka prísť na dentálnu hygienu a odstrániť všetky nedostatky, ktoré vznikli počas obdobia domáceho čistenia.